MEGA - producent pojazdów użytkowych, osi i zabudów

MEGA jest jednym z czołowych polskich producentów naczep samowyładowczych (wywrotek), skrzyniowych oraz osi jezdnych do naczep i przyczep.

Zakład wykonuje również zabudowy na pojazdach typu wywrotka i skrzyniowa oraz montaż hydrauliki siłowej.

Wydział Konstrukcji Stalowych wykonuje między innymi elementy dźwigów dla przemysłu okrętowego.

Zakład zlokalizowany jest w Nysie, 70 km od Wrocławia. Produkcja jest realizowana na powierzchni 50.000 m2 hal produkcyjnych. Cały zakład ma powierzchnię 140.000 m2.

Dostawcami materiałów i części do naczep MEGA są firmy: KNORR, HALDEX, WABCO, JOST, SAF, BPW, SKF, SACHS, AIRTECH, TRUCK-LITE, ASPOCK, GOODYEAR, CONTINENTAL, ALCOA, SAPA, SSAB, ARCELOR MITTAL, HYVA, BINOTTO, SIRIT i inni producenci o uznanej w świecie jakości.

Jakość produkcji jest kontrolowana zgodnie z wdrożonym w marcu 2008 r. przez TUV Nord systemem zarządzania jakością ISO 9001.

Dzięki ponad 40 oddziałowej sieci handlowej OPOLTRANS-u zapewniamy dostęp Klienta do szczegółowej informacji o produktach marki MEGA.

Jakość i wytrzymałość naczep oraz osi marki MEGA zapewniła nam odbiorców w Polsce, Niemczech, Holandii, Belgii, Bułgarii, Rumunii, Czechach, Austrii, Ukrainie, Kazachstanie i innych krajach Europy i Azji. Liczne testy i badania na wytrzymałość naczep i osi MEGA wykonane w Niemczech i na Ukrainie udowodniły niezawodność eksploatacyjną w trudnych warunkach drogowych również przy przeładunkach.

Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne, części i materiały w naszych wyrobach zostały tak dobrane, aby zagwarantować użytkownikowi bezawaryjność, niskie koszty eksploatacji i dostępność części w całej Europie i Azji.

Osie tarczowe MEGA są bezobsługowe z gwarancją niezawodności na długie przebiegi i duże obciążenia.

Wyroby MEGA gwarantują stałe zadowolenie użytkowników.