Drodzy Klienci, Współpracownicy i Partnerzy Biznesowi,
18.03.2020

Pragniemy poinformować, iż przyjęte w spółce procedury (związane z ograniczeniami wynikającymi z rozprzestrzenianiem się wirusa Covid-19) pozwalają na zachowanie ciągłości produkcji i realizację potwierdzonych zamówień.

W naszej spółce zostały wprowadzone niezbędne środki zapobiegawcze, rekomendowane przez krajowe i międzynarodowe instytucje odpowiedzialne za ochronę zdrowia.

Zarząd spółki  ściśle monitoruje informacje oraz wprowadza zalecenia w zakresie przeciwdziałania i minimalizacji negatywnego wpływu na pracowników oraz prowadzoną działalność operacyjną zakładu w Nysie. Informujemy, że biuro obsługi klientów w siedzibie firmy MEGA w Nysie pracuje w niezmienionych godzinach (8.00-18.00).

Natomiast naszych partnerów biznesowych zapraszamy do kontaktu (wirtualnego).

Grupa BENALU rośnie w siłę

Grupa BENALU odnotowała spektakularny wzrost sprzedaży w ciągu ostatnich trzech lat. Jej obroty podwoiły się blisko dwukrotnie, osiągając poziom ponad 170 mln EUR w 2019 r. Wzrost ten jest wynikiem ambitnej polityki udoskonalania obecnych i wprowadzania nowych pojazdów, zwiększonego udziału na rynkach eksportowych oraz dwóch akwizycji (przejęcie MEGA w 2017 roku i przejęcie MAISONNEUVE CITERNE w 2018 roku).

Grupa BENALU kontynuuje realizację założonej strategii, która ma na celu umocnienie wiodącej pozycji na europejskim rynku pojazdów ciężkich – naczep, przyczep, zabudów, pojazdów intermodalnych, uniwersalnych,  pojazdów do transportów masowych, materiałów sypkich (silosów), etc.

Aby przyspieszyć efekty synergii w grupie, szczególnie w zakresie projektowania i produkcji oraz zrealizować ambitne założenia w zakresie rozwoju obsługi klientów, Grupa BENALU postanowiła wzmocnić swój pion zarządczy powołując z dniem 1 stycznia 2020 roku na stanowisko prezesa zarządu – Arnaud de Ponnat.

Arnaud de Ponnat był wcześniej prezesem Grupy Mécachrome  lidera mechaniki precyzyjnej i rozwiązań dla przemysłu lotniczego oraz automotive dostawcy dla firm takich jak Airbus, Rolls Royce, Safran, Porsche, Renault, Ferrari; o obrotach rocznych 410 mln EUR, zatrudniająca 3000 pracowników.

„Wzrost aktywności Benalu w ciągu ostatnich trzech lat i ostatnie przejęcia doprowadziły do umocnienia pozycji Benalu.

Przybycie Arnaud de Ponnat jest częścią procesu dalszego wzrostu. Jego doświadczenia oraz doświadczenia obecnego dyrektora zarządzającego Benalu Oliviera Viardema doskonale się uzupełniają.

Zadaniem zespołu jest osiągnięcie wszystkich potencjalnych synergii, konsolidacja Grupy oraz umocnienie jej pozycji w Europie, zgodnie z założeniami dotychczasowej strategii. – mówi Renaud Sueur, obecny prezes zarządu ARCOLE INDUSTRIES, akcjonariusza Benalu.

MEGA NA AGRO SHOW

08-09.02.2020

Tegoroczna, rekordowa pod względem liczy wystawców oraz powierzchni edycja AGRO SHOW Ostróda już za nami.

265 wystawców na ponad 20 tys. m2 i niemal 35 tysięcy odwiedzających. Wśród największych polskich i światowych marek producentów maszyn m.in. dla rolnictwa swoją ofertę dla tego segmentu prezentowała również MEGA. Imprezie towarzyszyła dwudniowa konferencja naukowa „Innowacyjne rozwiązania w agrotechnice ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych maszyn rolniczych”.
MEGA, tak jak rolnictwo zmienia swoje oblicze.

24.12.2019

Menu