O NAS

Firma MEGA to doświadczony polski producent przyczep i naczep, należący obecnie do francuskiej grupy Benalu – lider w projektowaniu i tworzeniu przemysłowych pojazdów do transportu drobnicowego, zatrudnia łącznie ponad 1200 osób.. Produkcja w podwrocławskiej Nysie to wykwalifikowani specjaliści, świadoma kadra menadżerska oraz zrestrukturyzowany zakład o powierzchni 140 000 m2.

Od samego początku istnienia firma MEGA stałe udoskonala produkowane pojazdy. Optymalizacje konstrukcji doprowadziły do obniżenia masy całkowitej bez zmniejszenia wytrzymałości, a tym samym poprawiły ekonomiczność naczep i przyczep. Ciągłe dążenie do podwyższenia jakości i dbałość o rozwój technologiczny buduje zaufanie do marki MEGA nie tylko w  Polsce, ale również na świecie.

MEGA, od 2017 r. wchodzi w skład grupy BENALU. To marka mająca swoje początki w 1967 r., kiedy to Hubert Pora i Dominique Bonduelle postanowili rozpocząć produkcję innowacyjnych i opracowanych według własnej koncepcji – aluminiowych wywrotek. Obecnie, BENALU to lider w projektowaniu i tworzeniu przemysłowych pojazdów do transportu drobnicowego, a także spółka wchodząca w skład holdingu Arcole Industries (www.arcole-industries.com) o obrotach powyżej 140 mln € rocznie. W skład grupy wchodzą firmy: Benalu, Bennes Marrel, Maisonneuve oraz MEGA.

Zakłady produkcyjne znajdują się w Nysie (Polska), w Liévin, Andrézieux-Bouthéon, Cérences (Francja) oraz zatrudniają ponad 1200 osób. Jako grupa, oferujemy szeroką gamę pojazdów „stalowych” i „aluminiowych”, w tym uniwersalne, o dużych objętościach, umożliwiające transport materiałów sypkich (silosy), naczepy z ruchomą podłogą czy pojazdy intermodalne (kombinowane).

NASZE CELE

Wspierać Cię każdego dnia poprzez stałą pracę nad poprawą parametrów pojazdów.

Dostarczać na rynek nowoczesne pojazdy spełniające Twoje oczekiwania .

Optymalizować Twoje koszty poprzez obniżanie masy własnej pojazdów 
i zwiększanie ich ładowności.

1
produktów rocznie
1
pracowników
1
krajów eksportu

Nasza misja – zostać liderem jakości w branży

Nasz cel: Optymalizacja, Efektywność, Jakość Zmieniamy oblicze … transportu.

MEGA LIGHT 3

Naczepa lekka – dzięki wysokogatunkowym materiałom zastosowanym do produkcji waga pojazdu zdecydowanie się obniżyła, co wprost przekłada się na oszczędności firm transportowych – mogą przewieść więcej ładunku a w drodze powrotnej bez ładunku zużywają mniej paliwa

Naczepy kłonicowe Timber Long

Przewożenie drewna z lasu do miejsca docelowego jest możliwe za pomocą naczep i przyczep kłonicowych. Zmiany konstrukcyjne zmniejszające wagę, zwiększyły elastyczność konstrukcji dzięki czemu jest bardziej wytrzymała na użytkowanie w ekstremalnych warunkach.

Wózki Mario 2

Mario 2 to innowacyjna przyczepa dedykowana dla rolników, w prosty sposób sprzęgająca ciągnik z naczepą. Dzięki zespoleniu w jedną całość, naczepa samochodowa sprawdza się jako wieloosiowa przyczepa rolnicza – bez konieczności dostosowania.

1872

założenie firmy „Nyska odlewnia żeliwa i Zakład Budowy Maszyn”

1884

założenie firmy „Weigelwerk A.G.”

1945

na terenie zniszczonych fabryk powstaje Zakładu Urządzeń Przemysłowych

2004

na terenie ZUP powstaje MEGA.

2008

Pierwsza naczepa typu RYNNA.

2009

Jako pierwsi na rynku polskim wprowadzamy do produkcji wózek o nazwie MARIO.

2011

Wprowadzenie do asortymentu naczepy MegaLight. Odpowiedź firmy, na potrzeby rynku.

2014

Dziesięciolecie naszej działalności.

2017

MEGA zyskuje inwestora branżowego – francuską Grupę Benalu.

 

Menu