O NAS

Marka MEGA od kilkunastu lat jest uznawana w naszym kraju i za granicą za jednego z czołowych polskich producentów naczep samowyładowczych (wywrotek), pojazdów do transportu drewna oraz osi jezdnych do naczep i przyczep.

Produkcja pojazdów użytkowych, osi i zabudów m.in. samowyładowczych ma miejsce w Nysie – miejscowości oddalonej 70 km od Wrocławia. Zakład ma powierzchnię 140 000 m2 oraz zatrudnia wielu wykwalifikowanych specjalistów, dzięki czemu w uzgodnionym czasie nasi pracownicy dostarczają wysokiej jakości rozwiązania, części i materiały.

MEGA, od 2017 r. wchodzi w skład grupy BENALU. To marka mająca swoje początki w 1967 r., kiedy to Hubert Pora i Dominique Bonduelle postanowili rozpocząć produkcję innowacyjnych i opracowanych według własnej koncepcji – aluminiowych wywrotek. Obecnie, BENALU to lider w projektowaniu i tworzeniu przemysłowych pojazdów do transportu drobnicowego, a także spółka wchodząca w skład holdingu Arcole Industries (www.arcole-industries.com) o obrotach powyżej 140 mln € rocznie. W skład grupy wchodzą firmy: Benalu, Bennes Marrel, Maisonneuve oraz MEGA.

Zakłady produkcyjne znajdują się w Nysie (Polska), w Liévin, Andrézieux-Bouthéon, Cérences (Francja) oraz zatrudniają ponad 1200 osób. Jako grupa, oferujemy szeroką gamę pojazdów „stalowych” i „aluminiowych”, w tym uniwersalne, o dużych objętościach, umożliwiające transport materiałów sypkich (silosy), naczepy z ruchomą podłogą czy pojazdy intermodalne (kombinowane).

NASZE CELE

Wspierać Cię każdego dnia abyś mógł zwiększać Twoją wydajność.

Dostarczać Ci wytrzymałe i nowoczesne pojazdy spełniające Twoje oczekiwania.

Zoptymalizować Twoje koszty – niższa waga = większa ładowność = większy zysk

1
produktów rocznie
1
pracowników
1
planowany wzrost produkcji w 2019

Nasza misja – zostać liderem jakości w branży

Nasz cel: Optymalizacja, Efektywność, Jakość Zmieniamy oblicze … transportu.

MEGALIGHT

Naczepa lekka – dzięki wysokogatunkowym materiałom zastosowanym do produkcji waga pojazdu zdecydowanie się obniżyła, co wprost przekłada się na oszczędności firm transportowych – mogą przewieść więcej ładunku a w drodze powrotnej bez ładunku zużywają mniej paliwa

Kłonicowe Timber Long

Przewożenie drewna z lasu do miejsca docelowego jest możliwe za pomocą naczep i przyczep kłonicowych. Zmiany konstrukcyjne zmniejszające wagę, zwiększyły elastyczność konstrukcji dzięki czemu jest bardziej wytrzymała na użytkowanie w ekstremalnych warunkach.

Wózki Mario

Mario to innowacyjna przyczepa dedykowana dla rolników, w prosty sposób sprzęgająca ciągnik z naczepą. Dzięki zespoleniu w jedną całość, naczepa samochodowa sprawdza się jako wieloosiowa przyczepa rolnicza – bez konieczności dostosowania.

1872

założenie firmy „Nyska odlewnia żeliwa i Zakład Budowy Maszyn”

1884

założenie firmy „Weigelwerk A.G.”

1945

na terenie zniszczonych fabryk powstaje Zakładu Urządzeń Przemysłowych

2004

na terenie ZUP powstaje MEGA.

2008

Pierwsza naczepa typu RYNNA.

2009

Jako pierwsi na rynku polskim wprowadzamy do produkcji wózek o nazwie MARIO.

2011

Wprowadzenie do asortymentu naczepy MegaLight. Odpowiedź firmy, na potrzeby rynku.

2014

Dziesięciolecie naszej działalności.

2017

Grupa BENALU przejmuje Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych MEGA w Polsce aby rozszerzyć swoją działalność na kraje Europy Wschodniej.

Menu